Jediná šance – Kendall Ryan (kniha – recenze)

Název: Jediná šance
Autor: Kendall Ryan
Série: Hot Jocks
Žánr: Literatura světová, Pro ženy, Erotika
Vydáno: 2023, Baronet
Orig. název: Playing For Keeps , 2019
Překlad: Zuzana Ľalíková
Počet stran: 236
Jazyk vydání: český

Anotace:

“Má jedinou šanci jí dokázat, že je ten pravý! Na Elise, milou a nádhernou mladší sestru svého spoluhráče, bych neměl ani pomyslet, nemůžu si však pomoct. Po vítězství na hokejovém šampionátu jsme vzájemné flirtování přenesli do ložnice odkud hned ráno se studem utekla. Myslí si, že si naši společnou noc nepamatuju – každičkou vteřinu mám však vypálenou do mozku. Tři měsíce jsem se ji snažil vyhnat z hlavy, začínám se však smiřovat s tím, že už nikdy žádnou jinou chtít nebudu.“

(databazeknih.cz)

Recenze:

Tato kniha je naprosto mimo můj oblíbený žánr. Nebo žánr, který bych alespoň občas četla. Ale erotickým knihám se jaksi vyhýbám, protože kdykoliv jsem eroticky zaměřenou knihu četla, nebavila mě. A ne, opravdu nejsem žádný puritán, ale v těchto knihách mi často chybí pořádný příběh. Jak to vnímám u Jediné šance?

Autorka knihy, americká spisovatelka Kendall Ryanair, patří mezi jednu z nejprodávanějších autorek, která napsala více než tucet knih. Ve svém psaní se zaměřuje na romány pro ženy s erotickou tematikou.

Jediná šance je první dil ze série Hot Jocks. Druhý díl, s názvem Až do konce, má vyjít za několik dnů, a to 29.2.

Já se k Jediné šanci dostala přes kamaráda, který erotické knihy naprosto miluje a řekl mi, ať si alespoň přečtu ukázku na palmknihach a dám knize šanci. Ukázka obsahovala asi 3 nebo 4 kapitoly a divila jsem se, že se mi příběh zatím zamlouval. Rozhodla jsem se tedy e-knihu koupit. No jo, ale nastalo zklamání.

Příběhem nás provází několik postav: hlavní hrdinka Elise, jejíž bratr Owen je profesionální hokejista, ale taktéž profesionální sukničkář. Hlavním hrdinou je Owenův nejlepší kamarád Justin, s kterým hraje v hokejovém týmu a je stejně profesionální v tolika ohledech, jako sám Owen. Jak Elise, tak Justin i Owen mají svou partu přátel, s nimiž se setkáváme po celou knihu.

Žádná z postav mi nikterak nevadila, všichni byli sympatičtí, ale příjemnější a zajímavější pro mě bylo, když příběh vyprávěl Justin. Líbil se mi ten klučičí pohled na věci a dění kolem sebe.

Bohužel jsem z knihy zklamaná, začátek byl fajn a bavil mě. Říkala jsem si, že bych třeba přišla na chuť tomuto žánru, jenže když jsem se blížila k půlce knihy, nudila jsem se. Sexuální scény zde byli celkem často, ale mnohdy jsem měla pocit, že čtu jednu a tu samou. Tyto žhavé scény byly napsány v podstatě stejně, ale nejvíc mě zarazil i skoro stejný dialog mezi postavami.

Příběh jako takový nebyl špatný. Místy se mi líbily části ze života Elise i Justina, jejich obyčejné dny doma nebo v práci, ale nevtáhlo mě to nijak do sebe. Nudila jsem se a erotické scény jsem chtěla rychle přečíst. Uvítala bych, kdyby životy hrdinů a jejich myšlenky by byly napsány detailněji.

Knížku bych asi doporučila hodně mladším dívkám, které třeba s tímto žánrem začínají a budou vedle z toho, že čtou erotiku a je jim v podstatě jedno, jak je kniha dobrá, hluboká. Zda jim něco dá.

S tímto žánrem skončit nechci, určitě zkusím ještě jiné knihy, ale budu si muset lépe vybrat.

❓Teď přichází otázka, budu si chtít přečíst druhý díl, který bude o dalším z hokejistů (asi ze stejného týmu?) a o kamarádce Elise, o Becce?

❓ A co vy a erotické romány? Četli jste Jedinou Šanci? Doporučte mi, prosím, nejsou opravdu dobrou erotickou knihu, která má příběh a není jen o tom jednom.

Hodnocení: 3⭐️/ 5⭐️

(c) blumensprache.hikaru.cz / IG: @terischmetti / databazeknih.cz / Pinterest

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.