Warcraft: První střet (Film)

Už pár měsíců sleduju Fattyho Pillowa. Začala jsem s videi na YouTube, potom i streamy. Ale dneska nebudu mluvit o Fattym, i když s tím má dost společného. Fatty (Kárl) natáčí LetsPlaye a hraje velmi známou hru World Of Warcraft, o které jsem vždycky slyšela jako o „WoWku“ nebo jak říká Fatty o „WoWenku“ (to je roztomilé :-D). No, co bych vám povídala, hru jsem nikdy nehrála a i když se na ni dívám, tak nechápu, co se tam děje? proč se to děje nebo kde se co děje.
Jenže Fatty o tom tolik vypráví a snaží se vysvětlovat a ukazoval několik knih o Warcraftu, že mě zlákal na to, abych se šla podívat na film do kina (jo, byl na něm a pořád to řešil). K tomu všemu mi napsala sestřenice, že to chce taky vidět, tak se několik nás, rodinných bláznů, vydalo na film. Mamka nadávala, že na žádné scifi kraviny chodit nebude. Pustila jsem jí trailer a nadávala ještě víc 😀 Ale! V kině během dívání se na film jsem poznala, že ji to baví. A nejen ji. Vážně, i když nehrajete WoWko a nic o něm nevíte, klidně běžte na film. Příběh je moc hezký, dojemný, plný akce, nebudete se nudit. Mám dojem, že se bude líbit i těm, co nemusí scifi, jako mamka. Jen asi jediná věc, co mi vadila, byl český dabing. Titulky by byly lepší.
Navíc, režisérem filmu je Duncan Jones, syn Davida Bowieho. Sám David Bowie se před svou smrtí stihl na film podívat a moc se mu líbil. Není se co divit! 🙂

Obsah:
„Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují.“ (CinemArt CZ)
Hodnocení: 5* z 5

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.