Miláček – Bel Ami (film)

Obsah:
Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas).(oficiální text distributora)
Recenze:
Hned jak jsem viděla upoutávku na film Miláček, řekla jsem si, tyjo, to musím vidět! Chtěla jsem jít na něj do kina. Trailer mě vážně zaujal, byl tak dobře sestříhaný, že to vypadalo jako velmi slibný film natočený podle knihy, jenž napsal francouzský spisovatel Guy de Maupassant.
Bohužel.
Hlavním problémem filmu je, že je moc dlouhý na to, jak málo se v něm děje a vše působí šíleně roztahaně a já se tedy nudila. Hlavní hrdina Georges Duroy, alias Miláček (Robert Pattinson), je vlastně takový chudý zlatokop, co si prosexuje cestu do vyšších vrstev. Robert se vážně snažil hrát a myslím, že mu to docela šlo, ale jeho výraz obličeje, takový ten nic neříkající, jakási křeč, je tam pořád a i když mám Twilight ráda a Roba taky (je to zvláštní zvíře, něčím je pěkný), tak by se měl snažit hrát trochu jinak a já nemusela mít pocit, že si Edward odskočil do Bel Ami a pokouší se osexovat tři bohaté paničky a jednu chudou dívku, jaksi lehkou divu, kterou hrála Natalia Tena alias Tonksová (jo, hrála v Harry Potterovi stejně jako Robert).

Jako nejlepší herecký výkon považuji výkon od Christiny Ricci, která mi tady děsně připomíná Popelku (Šafránkovou), na ní byly vidět emoce. Pak další Miláčkova šukna Uma Thurman, mi připadá jako Chýlková, taky dobře zahrála, ale nejvíc to rozsekala Kristin Scott Thomas, která hrála velmi uťáplou slušnou ženušku, a která se pak Miláčkem nechala táhnout po zemi a vyhodit se z pokoje, protože byla hrozně dotěrná a Miláčkovi byla odporná, i když ji zprvu osexoval a sváděl v kostele.
Jako opravdu povedené a nejpovedenější scény považuji ty erotické, kdyby film nebyl tak dlouhý, byla by to možná (pro někoho) vzrušující podívaná.
Atmosféra dávné Paříže, myslím, byla celkem přijatelná, ale mohlo to být lepší. Mám pocit, že na ten film prostě nebyl dostatek financí.
CELKOVÉ HODNOCENÍ:
Sečteno odečteno, film mě nebavil, nudil mě a už bych si ho znovu nepustila. Ztráta času, to jsem mohla radši psát povídku.
Dávám jednu ★, za snahu a herecký výkon dam, což ale nezachránilo zbytečně dlouhý film a jaksi strnulého Pattinsona.
Souvisejí články:

9 názorů na “Miláček – Bel Ami (film)”

  1. Taky jsem na ten film chtěla jít do kina, ale nakonec, stejně jako vždy mi to nevyjde a nejdu :D:D Ale stejně se asi na ten film kouknu 🙂 I když je pravda, dlouhé filmy mě nebavěj, ale dám mu šanci 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.