Rihanna v Praze – Anti World Tour 2016

26.07.2016 se v Praze v O2 aréně uskutečnil koncert Rihanny v rámci Anti World Tour 2016. Samozřejmě jsem nemohla chybět, Riri miluju! A jsem ráda, že mám blog a můžu napsat své zážitky a sdílet to s tolika lidmi, ne jen na FB s kamarády. Protože všude možně na netu si od recenzentů můžete přečíst jen hanící články (no jo, někdo nemusí souhlasit se mnou).
Organizace
Jak možná víte, původně se měl koncert konat v Edenu, ale nastaly změny. Jiné místo, jiné datum, výměna lístků, pak znovu změna data na původní. Já lístek do Edenu neměla, nějakým záhadným důvodem se neprodávaly vstupenky pro vozíčkáře, prý se navíc opravoval vchod, kterým vozíčkáři vchází a zaměstnanci navíc nevěděli, kde bychom tam s vozíkem seděli. Jako pardon, ale když někde pracuji, měl/a bych vědět vše potřebné kolem. Nebyl by to můj první koncert v Edenu, byla jsem tam už dvakrát, na Coldplay a Red Hot Chili Peppers. Avšak se změnou arény přišly i vstupenky pro vozíčkáře a já byla ráda, že to tak dopadlo, protože v O2 aréně je ohledně tohohle všechno v pořádku, bez problémů a naprosto pohodlné (pokud si před vámi lidé nestoupnou, což mě vždycky rozčílí a už chci, aby si zpátky sedli :D).

Cesta & hala
Po cestě do Prahy jsem málem odpadla horkem, takové dusno… hnus! Říkala jsem si, jak asi bude v aréně a doufala, že lépe. Rozpis, v kolik pouští do haly, v kolik hrají předskokani a Rihanna, odpovídal tak napůl. Do O2 jsem dorazila asi v půl 8. Vzduch se mírně ochladil, což bylo příjemné, venku se stále procházeli lidé, jeden pán dokonce chtěl od někoho koupit vstupenku. Narváno venku nebylo, alespoň ne v tento čas. Tentokrát byli moc hodní security páni, popřáli nám i hezkou zábavu! 🙂 Pak už uvnitř jsme si našli vlastní místa a já byla spokojená s vzhledem i se vzduchem! Ah, příjemně to tam profukovalo!
Big Sean
Všude už byl takový ten dým, nejspíš dohrál první předskokan, na jehož jméno si nemůžu vzpomenout. Nějaký DJ 😀 Popravdě, na Big Seana jsem se netěšila, znám jeho jméno, ale jeho songy neznám a ani jsem pořádně nevěděla, jak vypadá. Jenže chlap(ec) překvapil! Jeho vystoupení mělo koule! Ne že by se mi líbily všechny písničky, s kterými vystupoval, ale většina z nich byla dost dobrá a lidi rozparádila! Big Sean hrál cca do 9 hodin a Riri měla nastoupit kolem čtvrt na 10, ale přišla kolem půl 10. Takže ne, nenechala nás dlouho čekat, jak zmiňují některé recenze!!!
Rihanna
Já se na videa z turné nedívala, pouze na krátká, která Rihanna sdílí na svém instagramu, takže jsem neměla tušení, jak koncert začne. Čekala jsem klasicky vepředu na hlavním pódiu, ale to by nebylo ve stylu ANTI alba, kdy je všechno jinak.
Riri se vyloupla na druhé straně arény na malém pódiu a opět v ANTI stylu začala pomalou písničkou „Stay“. V tu chvíli jsem nic neviděla, protože si lidi stoupli. S následující zkrácenou verzí „Love The Way You Lie“ jsem však už měla dobrý výhled a Rihanna byla strašně krásná! Její hlas je ohromující, kdo říká a píše, jak neumí zpívat, tak lže. Myslím, že se Rihanna pěvecky hodně zlepšila, výšky téměř vždycky vyzpívala (pokud nenechala zpívat vokalistky nebo fanoušky), stejně tak jí šly hloubky. Já osobně byla s jejím výkonem velmi spokojená a opravdu tam slyším pokrok.
U třetí písničky „Woo“ se Riri přesunula na zavěšeném mostě z malého pódia na hlavní pódium. Během jejího přemísťování jsme uskutečnili fan akci a házeli červenými balónky, bohužel jich nebylo až tolik a sehranost lidí pokulhávala. Ale přeci jen se balónky objevily a jeden obrovský spadl Rihanně do mostu (nešel jí vyndat :D).
Co se týče kostýmů a tance, nemám co vytknout. Rihanna si zvolila velmi stylové, moderní oblečení. Kabáty v béžových barvách, overaly a působila velmi elegantně, ale zároveň sexy. Perfektní volba, to bylo pro mé oči pošušňáníčko. O tanci snad nemá cenu ani mluvit, protože Rihanniny pohyby jsou krásné. Tahle holka nepotřebuje složité taneční kreace, stačí jednoduché pohyby a vše vypadá moc hezky.
Show nebyla nikterak přeplácaná, scény působily elegantně stejně jaké oblečení. Ke konci koncertu se za muzikanty objevila zeď, po níž stékala pěna. Ano, pěna, jako když se koupete ve vaně nebo myjete nádobí 😀 Vypadalo to opravdu cool.
Někdo si v recenzích na koncert stěžoval, že fanoušci byli chladní a Rihanna také, že málo komunikovala. Zdá se mi, že tito lidé byli asi na úplně jiném koncertu nebo na něm vůbec nebyli. Rihanna na nás mluvila akorát, ani moc, ani málo. Když se loučila a odcházela, chodila na obě strany a všem mávala, usmívala se a posílala pusinky. Byla TAK milá! Nestačilo, že jsem se rozbrečela u songu „Diamonds“ a „Kiss It Better“, tohle její miloučké chování mě dostalo a já bulela ještě víc, i když už se odcházelo. Doma mě má videa rozbrečela znovu. No jo 😀 Lidem někdy chvilku trvalo, než pochopili, co Rihanna říká (alespoň tak mi to připadalo), ale že by byli chladní? Blbost. Několikrát tak nahlas křičeli, že Riri jen stála a smála se. Taky jsme i strašně nahlas zpívali!
Show podle rozpisu (trochu nechápu, kde takové časy sebralo) před půlnocí, ale skončila klasicky kolem 11. hodiny. Dále mě pobavilo, že si recenzenti stěžovali ohledně přídavků, na které je každý zvyklý. Znovu připomínám, album se jmenuje ANTI, turné nese stejný název, jasně, že nebude přídavek! A proč by měl být, když nám Riri zazpívala asi 26 písniček (starých i nových) a ke konci dala ty nejsrdceryvnější? V tom trochu klasiky najdete. Bylo to perfektní a ANTI bez konfet.
Abych nezapomněla, chtěla jsem zmínit zprávy na Primě o Rihanně. Management zakázal médiím fotky a videa, Riri neposkytovala rozhovory. Tak na oko vyslali reportérku na koncert do předních řad, ať něco natočí mobilem. Pokud jste si vy z vás, kteří byli na koncertě, všimli… To, co v TV ukázali, vůbec nebyly záběry z Prahy, Rihanna měla jiné vlasy. Je možné, že by s použitím nahrávky z mobilu měla televize také problémy, ale aspoň mohli říct, že
si vypůjčili videa od někud jinud.
Šla bych na koncert hnedka znovu! 🙂
Přidávám sem jedno video (zbytek můžete vidět na mém youtube kanálu, ale ještě nejsou všechna), která nahrávám několik dní, protože mám pomalý internet 😀
Rihanna – Live Your Life & Run This Town (live) | Anti World Tour, 26.07.2016 in Prague

7 názorů na “Rihanna v Praze – Anti World Tour 2016”

  1. No tak ro som rada ze sa ti koncert pacil a tvoj clanok mi pomohol si utvorit ako taky nazor takze to urcite stalo za to 🙂 … A co sa tyka toho vstavania v O2 arene tak som si to tiez vsimla ako mna sa to nie celkom tyka ale tak napisala som im postreh ale ktovie ci s tym budu nieco robit…

  2. Já jsem dostala lístek v úterý odpoledne, naprosto neplánovaná akce. Hnala jsem se do Prahy, naplánovala přespání a ráno zpět do Liberce a hlavně rovnou do práce. Jak jsem psala v posledním příspěvku, mě se koncert nelíbil, přišla pozdě, nepřidala ani jednu písničku, divně se kroutila, polovina songů mi zněla stejně..starou Riri za dob SOS a Umbrelly jsem měla radši ;-)

  3. [3]: Tak to máme naopak, já ji dřív neměla ráda :-D Až od Loud alba. To je blbý, že jsi nebyla spokojená :-\

  4. Dobře napsaná recenze, člověk se u čtení i pobavil.Jen mi vadilo odsuzování lidí, co mají jiný názor. Snad se říká, sto lidí, sto názorů. Rihanny koncept, ve všem hledej ANTI se mi líbil i když to trochu připomíná ARTPOP od Lady Gaga. Nemyslím hudebně ale celkovou náladou, posunout se někam mimo pop music.

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *