Harry Potter a kámen mudrců in concert

Minulou sobotu, 28.01.2017, se v Praze v O2 aréně konalo… Kino. Promítal se film Harry Potter a kámen mudrců za doprovodu živé hudby orchestru. Pro fanoušky Harryho povinná akce 🙂
Jak jsem k akci přišla + cena
Na Facebooku na mě jednoho dne vyskočilo, že se koná HP koncertu v O2 aréně, přesněji řečeno „Harry Potter a kámen mudrců in concert“. Jakože what? O co jde? Začala jsem pátrat, což nedalo žádnou práci. Zjistila jsem, že se jedná o normální promítání filmu, přičemž všechnu filmovou hudbu zahraje živý orchestr ČNSO s dirigentem Timem Hentym. Vůbec jsem neváhala? bylo jasné, že na tuhle akci chci! Jsem HP milovník, jinak řečeno Potterhead, což většina z vás ví. Taky k nim patříte? Myslím, že většina ano 😀 Takže lístky byly objednány, a co si pamatuji cenové rozmezí bylo něco kolem 650-1 600 Kč. Přesně už nevím.

A pak? Stačí se už jen těšit! Říkala jsem si: „Tyjo, to bude největší kino, v jakým jsem kdy byla.“ Ještě aby ne. Jak často si zajdete na film do O2 arény? 😀 Zvědavost ve mně proudila a zajímalo mě, jaké to bude. Jestli budu mít větší zážitek odtud než v normálním kině nebo doma u TV? Kdo ví!
Cesta do O2 & čekání
V sobotu byla opravdu velká zima! I 15 minutové čekání na tramvaj bylo utrpení. Ale co by člověk pro Harryho Pottera a jeho přátelé nevydržel, že? 😀 Bylo celkem pozdě, když jsme přišli k O2 aréně, několik lidí s námi vystoupilo z tramvaje a mířilo tam, kam my. DO BRADAVIC!
Všude kolem se ochomejtali lidé a my šli rychle najít vchod. Vchod jsme našli. Fronta jako blázen! Najednou se odněkud z rozhlasu ozval ženský hlas: „Představení začíná za 10 minut.“
Was? Wtf?
Jak tohle můžou stihnout? Budou muset počkat nebo začnou promítat a hrát bez lidí! S vozíkem mě pouští dovnitř dřív, takže jsem se dostavila včas. Hala ještě nebyla zaplněná. Sezení dole, kde se jindy stojí, mělo prázdné židle. Tribuny to samé. Opět jsme zaslechli rozhlas. Hahaha, dělají si srandu? Všem bylo jasné, že bude zpoždění. To vůbec nevadilo, Zatím jsme si povídali, sledovali přicházející Potterheads, kteří měli roztomilé čepice a šály v barvách bradavických kolejí :-), a jedli jsme hranolky. Mezitím nám na plátně promítali upoutávky na tuto akci, takže rozhovory s tvůrci, malé ukázky filmu atd.
Představení
V kolik představení začalo, to opravdu netuším, ale vím, že aréna se zaplnila. Mám takové tušení, že zazněl gong, jako to v některých kinech bývá a světla pohasla. Na pódium přišel orchestr. Lidé začali tleskat. Pan dirigent se ujal slova a mluvil k nám česky, i když Čech nebyl! Vše měl napsané na papíru a opravdu mu čeština šla! Ptal se nás, kdo z jaké koleje jsme. Ani se moc nezadrhl při slovech jako „Havraspár“ nebo „Mrzimor“. Uhádnete, která kolej měla největší ohlas? Já vám to pošeptám – byl to zmijozel.
Film začal a orchestr spustil. Bylo to poprvé, co jsem byla na takovém „koncertu“. Nikdy dřív jsem orchestr živě neviděla, ale vždy jsem si to přála. Vážná hudba se mi líbí a je to něco úplně jiného, než co se obyčejně poslouchá. Nebo co poslouchá normálně já. Ten zvuk! To umění! Za orchestrem bylo plátno a film v originálním znění s titulky. Zprvu byl film dost podivně ozvučen, hlasy skoro nebyly slyšel, ale potom se to dalo do pořádku. Kdybyste nevěděli, že tam orchestr hraje opravdu, ani to nepoznáte, protože jejich práce, umění, nemělo chybu. Myslím, že takhle se dá nazvat dokonalost. Každičká hudba z filmu, kterou znáte nebo vám navodí atmosféru do určité scény, byla úžasná. Několikrát povstal i maličkatý sbor a to už bylo extra dokonalé. Opravdu, nemůžu je vynachválit.
Během filmu, asi v půlce, jsme měli jednu přestávku a já se potkala s mou kamarádkou Annie, se kterou obstaráváme český fanclub Toma Feltona (Annienka je zakladatelka). Neviděly jsme se strašně dlouho a bylo to hrozně milé setkání! 🙂 A samozřejmě, že je Annie obrovský Potterhead a několikrát byla v Londýně v HP studiu. O tom všem a nejen o HP píše na svém blogu Annie’s diary, doporučuju 🙂
Jako kouzelné okamžiky mohu označit ty, když se na plátně objevili oblíbené filmové postavy, poněvadž se pokaždé rozezněl potlesk. První (asi) potlesk zazněl, když si šel koupit Harry kouzelnickou hůlku k mistru Ollivanderovi. Herec, jenž ho ztvárnil, nedávno zemřel, takže to byla taková úcta k němu. Dále si pamatuju potlesk školníkovi Filchovi a dokonce i jeho kočce! 😀 Potlesk si samozřejmě vysloužil Ron s Hermionou, Draco Malfoy, profesorka Mcgonagallová, Brumbál a další. Ale nejhonosnější potlesk si získal Severus Snape (Alan Rickman)! ❤ Další z velmi roztomilých chvilek byla, když jsme se všichni hlasitě radovali u vítězství Nebelvíru ve Famfrpálu nebo na konci filmu, kdy Nebelvír dostal nejvíc bodů za celý školní rok.
Poté film skončil a přišly titulky, orchestr dále hrál a spousta lidí odcházela. Chápu to v kině, někoho hudba nebo potitulkové scény nezajímají, ale tady to byla, podle mě, neslušnost. Omluvila bych ty, kdo pospíchali na bus a podobně.
Atmosféra
… byla nádherná. Po dlouhé době jsem byla na akci, kde si odpočinu. Koncerty jsou super na odreagování, ale tady jste si prostě pohodlně poseděli, dali si třeba brambůrky, pivo. Jen malé mínus bylo chladno, jelikož jsme seděli blízko ke vchodům, takže jsem se zachumlala do čepice a poncha, ještě by to chtělo kakao a bylo by to top 😀
Byl někdo z vás na Harry Potter in concert taky? Jak se vám to líbilo? A kdo nebyl, věděli jste alespoň o této akci? 🙂
(c) blumensprache.blog.cz / pic by Schildie

9 názorů na “Harry Potter a kámen mudrců in concert”

 1. O tomto koncertu jsem slyšela pouze letmo, takže jsem ráda, že jsem se od někoho dozvěděla celý průběh.  Podle tvého popisování to vypadá na opravdu unikátní a nezapomenutelnou akci. Harryho příběh taky zbožňuji. Sice jsem teprve na začátku šesté knihy, ale myslím, že můj vztah k tomuto úžasnému a jedinečnému příběhu se nezmění. Ba naopak, bude ještě větší.

 2. Kdo by neměl rád Harryho Pottera. :-)  :-)
  ''několik lidí s námi vystoupilo z tramvaje a mířilo tam, kam my. DO BRADAVIC!'' :D vZHŮŮRU DO BRADAVÍC! To si napsala suprově. Někdo by napsal jen na Harryho ale ty si tomu dala tímto vyšší level. :-)
  Páni, ty si měla štěstí že si v té kupě lidí potkala Annienku. To máš suprovi. :D Jen že si měla Pottera ale i Annie! Super zážitek.

 3. [1]: Ano ano! S šestou knihou už musíš Harryho a spol milovat hodně! Která knížka se ti zatím nejvíc líbila? :-) Tak jsem ráda, že se článek líbí, díky moc za komentář :-)

  [2]: :-D :-D Tak tohle mě rozesmálo, tvoje nadšení z Bradavic je super :D Jee, to vypadá, že Annie znáš! :-)

 4. Ano k iluzornímu světu fantazie Harry Potter neodmyslitelně patří 🙂 Podle tvého popisování to musela být opravdu super akce. 🙂 Gratulace.

 5. Já jsem se o ní dozvěděla pozdě a už bylo jen pár lístků a já zrovna neměla peníze na rozhazování, takže jsem se nedostala. Skoro jsem z toho brečela, ale koukala jsem alespoň na živý přenos od jedné slečny na instagramu, tak alespoň nějak jsem nadechla tu atmosféru. 🙂

 6. Tvůj článek jsem prošla třikrát! A pkaždé jsem měla husí kůži a cítila jsem úžasné napětí… Asi bych se tam počůrala, jak silně na mne působil jen článek 🙂

 7. Moc hezká recenze! 🙂 Taky se ji chystám napsat, ale tak dobrá asi nebude. :D
  A děkuji za "reklamu", jsi nejlepší. ♥

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *