Musik – Po delší době

Ahoj moji milí čtenáři, já vím ,zase jsem se dlouho neozvala, povídka stojí asi rok… Mám nějakou psací krizi. I čtecí. Možná to znáte. Pořád myslíte na něco, co chcete dělat, ale nejde vám se k tomu dokopat. Ale to přece nemůže být prokrastinace? Psaní příběhů a čtení knížek není povinnost. Myslím na to každý den a možná se k tomu co nejdřív dostanu. Hledám inspiraci.   Pro dnešek, aspoň, vám ukážu několik songů, které jsem si za tu celou dobu oblíbila. Nedám je do jednoho článku, bude jich víc, ale nevím kolik. Tyto jsou ty z novějších, nebo spíš s těch nově oblíbených. Postupně budeme zabíhat do starších vod.   Jako vždy tu u některých z nich najdete část textu v češtině a originálním jazyce, která mě v písničce zaujala, buď myšlenkou nebo tím, jak zní, jak je zazpívaná.   Chameleoní dívko, ty jsi ta, co hraješ barvami,ale nemůžu přehlédnout, co tvé oči říkají…Koho vidíš tady v zrcadleKdyž se nikdo, nikdo nedívá,musíš, musíš někým být?…Co vidíš, když zavřeš oči,když je všechno možné a ty krátce zapomeneš: Kdo jsi pro ostatní?

Chamäleonmädchen du bist eins mit allen Farben, aber ich kann nicht übersehen was deine Augen sagen.Wen siehst du da im Spiegel drinWenn keiner, keiner hinguckt, du niemand, niemand sein musst?Was siehst du wenn du deine Augen schliesst, wenn alles möglich ist und du kurz vergisst: Wer du für die Andern‘ bist?


Nemůžu to popřít, jsi v mých snechTahle hra mě znovu chytlaA líbí se mi, nechci uniknout (Tenhle text je dost o ničem, ale líbí se mi ta španělština)  

    Český song, není potřeba psát text 🙂  

1 názor na “Musik – Po delší době”

 1. Tyjo, o psaní nepsaní a hledání času a inspirace a vůbec vůle k překonání se, o tom vím moc dobře své. Teď i když mám třeba volno, najde se tolik jiných věcí, kterými si chci zaplnit čas, že to psaní je teď upozaděné. Ale zase trávím čas s neteří a synovcem, s knížkou, s rodičema – může mi to někdo zazlívat? 🙂
  Ale zrovna dnes, po cca měsíci, se mi po psaní zastesklo. Prostě to má stále místo v mém životě. 🙂

  Že nejsem taková němčinářka, tak mě slovo Chamäleonmädchen prvně zarazilo a já si říkala, co to je za song. Ale má něco do sebe. Hned jsem si našla text. A ne, že bych ho asi sama od sebe vyhledala, ale líbí se mi tam ty housle. To je moje. ♥ 🙂 A další ani tak nejsou můj styl, ale pak Imagine Dragons, na ty jsem sem tam narazila a nejsou špatní. 🙂

  Já teď teda "objevila" song Pink – Walk me home, a ten se mi hodně líbí. I klip má takovou originální myšlenku 🙂
  B.

  p.s. a že jsem teda měla co dělat, abych tady ten komentář přidala. Blog zase nějak blbne?!? :-?

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *