Vypálená nenávist – Společné čtení (kniha o rasismu)

Vzhledem k tomu, co se ve světě děje a bojuje se proti rasismu, jsem se rozhodla tento týden pořádat společné čtení knihy Vypálená nenávist od Angie Thomas. Naprosto se hodí k současné situaci, je i v základu podobná tomu, co se stalo s Georgem Floydem. Ráda bych tímto čtením chtěla přispět k povědomí o problémech s rasismem, které stále, i v 21. století, existují. A taky abychom si my Češi nemysleli, že se nás tohle netýká. Mnozí z nás máme známé, přátelé nebo rodinné příslušníky odlišných barev pleti.

Kdo se přidá ke společnému čtení? 🙂

Kniha: Vypálená nenávist – Angie Thomas
Kdy: 03.06-17.06.2020

Během čtení budeme dávat čtecí updaty na insta stories (klidně přidávejte i fotky na profil) a po přečtení zveřejníme příspěvek na profil s naším názorem, pocity atd.

Zde přidávám informace ke knize 🙂

Anotace:
„Šestnáctiletá Starr Carterová balancuje mezi dvěma světy: jedním z nich, je chudinská čtvrť, ve které bydlí, druhým luxusní střední škola, kterou navštěvuje. Už tak to nemá jednoduché, jednoho večera se ale stane svědkem tragické události. Střetu s policií, při němž je zastřelen její nejlepší kamarád Khalil. Když se ukáže, že Khalil byl neozbrojený, z celé události se stává mediální senzace.

Jediný, kdo dokáže s jistotou odpovědět na otázku, co se ten večer přihodilo, je Starr. Její svědectví však může mít fatální následky nejen pro její okolí, ale i pro ni samotnou.

Žánr: Literatura světová, Thrillery, Dívčí romány
Vydáno: 2018, Yoli
Orig. název: The Hate U Give, 2017
Počet stran: 384

(c) blumensprache.hikaru.cz / databazeknih.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *