Spřízněné duše – Susan Lee (kniha – recenze)

Anotace:

“Hannah žije v San Diegu a odmala bojuje s tím, že ji všichni opouští – ségra se přestěhovala do Bostonu, táta odjel pracovat do Singapuru, její nejlepší kamarád Jacob Kim žije v Jižní Koreji a už o sobě nedává vědět. Právě on se jí však zničehonic vrátí do života a najednou je všechno vzhůru nohama. Z trochu podivínského kluka se stala hvězda slavného k-dramatu. Najde si Hannah k Jacobovi znovu cestu, i když jsou mu v patách davy šílících fanynek? A co když se jejich přátelství změní v něco silnějšího?”

(databazeknih.cz)

Název: Spřízněné duše
Autor: Susan Lee
Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2023, CooBoo
Orig. název: Seoulmates, 2022
Překlad: Lucie Secká
Počet stran: 312
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Michelle Kwon

Recenze:

Milujete k-pop a k-drama? Pokud odpovíte ano, můžete rychle sáhnout po této knize!

Já jako milovník Korej, její kultury.
, jídla, přírody, k-popu, k-drama atd., jsem byla z knihy nadšená, ještě než vyšla. Prostě jsem ji potřebovala mít! Kdo z milovníků k-drama by nechtěl číst knížku o herci, který hraje v těchto seriálech? A ta obálka?! Boží.

Musím pochválit autorku za krásně napsané dění v tomto filmovém a hudebním průmyslu. Věděla jsem, jak těžké to k-pop mají, co vše musí podstupovat ještě před debutem a jak jejich život pokračuje potom. Všechny ty zákazy, příkazy, tvrdé diety… Ale netušila jsem, že přípravou podstupují i herci. Mají to stejně těžké.

Líbilo se mi, jak nás autorka vhodila i do americké nebo americko-korejské kultury. Hlavní hrdinka (Korejka) Hannah bydlela v Americe a společně s Jacobem (též Korejcem) a vyrostli spolu. Jacob se později musel odstěhovat do hlavního města Koreji, do Seoulu, a stal se hercem. Tato kombinace světů byla velice zajímá a dozvěděli jsme se spoustu věcí, jak se Korejcům žije v cizině, ačkoliv se tam narodili, a co prožívá spousta Korejců při této korejské mánii.

Příběh byl krásný, najdeme v něm odcizení, vzdálení se, smutek, ale hlavně hřejivé a pravé přátelství, lásku, odpuštění a přijetí různě obtížných situací v životě.

Ačkoliv je kniha spíše YA, najdeme v ní nenápadné rady do života. Myslím, že hodně čtenářům by mohla pomoci, jelikož si hlavní hrdinka prochází situacemi, které se mohou dít komukoliv.

Kniha se čte dobře a svižně. Kapitoly jsou tak akorát dlouhé.

Jsem z knihy nadšená, chci číst další autorčiny počiny. A co me moc potěšilo, až jsem vískala radostí, je, že sama spisovatelka je ARMY (fanynka BTS) a naši kluci jí svou hudbou a bytím v životě moc pomohli 💜

A já jen Susan Lee musím říct tyto dvě věty: gamsahamnida, I purple You (Borahae) 💜

Opravdu doufám, že jsem Vás svou recenzí nalákala a přečtěte si ji.

A kdo z Vás ji už četl?

Hodnocení: 5⭐️/ 5⭐️

(c) blumensprache.hikaru.cz / IG: @terischmetti_booksdatabazeknih.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.