My děti ze stanice Zoo – Christiane Vera Felscherinow (Tip na knihu)

Do této sekce jsem ještě žádnou knihu nezařadila, takže to jdu napravit! 🙂 Dnes to je jedna z dvou knih, na které chystám článek „Tip na knihu, obě mají rozdílné příběhy, ale společný prvkem, a tím je – prostituce.

První z nich je kniha My děti ze stanice Zoo od Christiane Vera Felscherinow. Určitě jste někdy tento název slyšeli a možná, že jste knížku četli nebo viděli film (na ten se teprve chystám). Mám dojem, že je k výběru v maturitní četbě. O knize jsem podrobněji slyšela na mé bývalé VŠ, kde jsem studovala germanistiku, ale teprve až nedávno jsem se do ní pustila opravdu střemhlav a celá mě pohltila. Jedná se o příběh podle skutečné události, děj se odehrává v Berlíně kolem roku 1975 a vypráví jej hlavní hrdinka Christiane, která je drogově závisla, přesnějí řečeno, je závislá na heroinu.


Náctileté může kniha šokovat a připadat jim velmi drsná, avšak mě už jaksi nic nepřekvapilo a neznechutilo. Dozvěděla jsem se zajímavé věci, to ano. ale žádné šokující, což neubírá na kvalitě. Knížka je legendární, speciální, je vážně skvělá a měl by si ji přečíst každý. Zaujme vás a nebudete moct přestat číst. Budete mít pocit, jako byste žili společně s Christi, jejími přáteli a zažívali jízdu na horské abstinenční (příšerné) a tripové dráze, která hrdiny stejně neuspokojila a drogy je dostaly až na dno.

Já osobně si skoro všechny postavy oblíbila, hlavně Christiane a Detleva.

Anotace:
„Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F.

Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.“databazeknih.cz
autor: Schmetti (c) blumensprache.blog.cz

6 názorů na “My děti ze stanice Zoo – Christiane Vera Felscherinow (Tip na knihu)”

  1. the_omatipoko

    Ta knizka te proste vtahne a jen tak nepusti ! 🙂 je to bomba ! Ve skole se nejlip cte ….a breci :-D you know what i mean :-)  :-D

  2. Jo jo, klasika. Snad každý už četl :-). Já ji četla, když jsem byla mladší a úplně mě dostala. Nejpůsobivější na ní je, že je podle pravdivého příběhu…

  3. Před nedávnem jsem chtěla začít psát povídku na podobné téma – taky mne k tomu asi dokopal klip k Feel it all… – a tak jsem si řekla, že si o tom budu muset i něco přečíst. Takže jsem si táhla film, a druhý den hned zašla do knihovny, a tento "skvost" si přinesla domu. Myslela jsem, že ji budu číst déle, ale ne… Začala jsem číst už v autě cestou z knihovny, a druhý den v 8 večer jsem ji dočtenou odložila. Neskutečný, jak to opravdu vtáhne, to jsem od takového témau nikdy nečekala.
    Pak jsem si hned na to pustila film, a musím říci, že nepřečíst si knihu předtím, tak polovina filmu by mi nedala vůbec smysl. Takže za mne – já ale nejsem vůbec fanoušek filmů, všeobecně, takže na mne snad raději nedat 🙂 – film ne-e. Nijak mne nenadchnul a děj byl takový moc rychlý, nevysvětlený a.. celkově už bych se na něj raději nikdy nekoukala.

    Ale knihu všichni povinně přečíst :D 🙂 Super tip 😉

  4. [5]: Jo, ještě jsem chtěla říci, že jsem před pár dny viděla v knkihkupectví knihu od Christine F., která se jmenuje…tusím "Druhý život", nebo tak nějak. Strašně by mne zajímal průběh jejího života, takže kdyby sis tu knihu sehnala dříve než já, nebo přečetla dříve než já, tak prosím info :D

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *