Jeho banán – Penelope Bloom (knižní recenze)

Název: Jeho banán
Autor: Penelope Bloom
Série: Objekty touhy 1.
Orig. název: His Banana, 2018
Žánr: Literatura světová, Pro ženy, Erotika
Vydáno: 2020, Kontrast
Počet stran: 256

Anotace:
„Můj nový šéf má rád pravidla. Jedno z nich si ale nikdo netroufne porušit… Nesmí se mu sahat na banán. Jako vážně. Tenhle chlápek je závislej na draslíku nebo co. Jasně, že jsem si na něj sáhla. Jestli to chcete rozebírat do detailu, ve skutečnosti jsem si ho i strčila do pusy. A co je ještě horší? Sežvýkala jsem ho… a polkla. Já vím. Pěkně zlobivá holka. A pak jsem ho uviděla. Možná byste tomu nevěřili, ale když se člověk dusí něčím banánem, neudělá to na jeho majitele zrovna ten nejlepší první dojem.“
(databazeknih.cz)

Kniha, která vás praští do očí obálkou i názvem. Tak zlobivá, dvojsmyslná a ulítlá! Když jsem ji uviděla, okamžitě jsem věděla, že ji musím mít. Jasně, erotika, s čtením takovým knížek mám zatím jen nic moc zkušenosti. 50 odstínů šedi jsem vyhodila po 20 stránkách 😀 Ale Banán sliboval vtip, takže mě lákal.

Příběhem nás provází mladá žena Nataša, která dostane za úkol zjistit něco o bohatém a sexy muži jménem Bruce, a pokusit se být stážistkou v jeho firmě.

Nataša je nemehlo, má být celkem hezká a dosti drzá. Bruce je její opak. Hlídá svou výživu, miluje pořádek, chodí dokonale upravený, uhlazený a je zvyklý jíst každý den před obědem jeden pěkný, žlutý, beze skvrn a tak akorát velký banán. Když ho nemá a nevypadá tak, jak si přeje a jaká je jeho představa, je oheň na střeše. A víte, jakou třešničku na dortu Bruce má? Dvojče!!! Dvojče, které vypadá úplně stejně, ale chodí rozcuchané, s rozepnutou košilí a je oproti němu uvolněné a rozverné.

Nataša se ocitá v Brucově firmě, poznáváme jak je dva, tak Natašinu kamarádku a již zmiňované Brucovo dvojče. Asi je logické, že pozorujeme, jak se ti Bruce a Nataša sbližují, otevírají se sobě a jak se vyvíjí jejich vztah.

I když se jedná o erotický román, zase tolik žhavých scén a hodně sexu se nedočkáte. Jasně, různé narážky, dvojsmysly, to zde lítá téměř na každé stránce. Ale vše je v takovém vtipném obalu.

Už jsem říkala, neočekávala jsem bůhví jak dokonalou literaturu, ale to, jaké promo knížka měla a jak ji spousta lidí chválila a říkala, že se při čtení mohla potrhat smíchy, to u mě nebylo. Postavy jsou jaksi klišé, odhadnete, jak se budou chovat, co možná ukrývají v sobě. Ale i přesto mi nikdo z nich nevadil, hlavně Bruce a jeho bratr mi byli sympatičtí.

Líbila se mi lehkost, s jakou je kniha podaná. Pokud nad ničím nechcete přemýšlet, ale jen se tak volně pobavit, mít prázdnou hlavu a cítit se lehce, Jeho banán bude správná volba.

Nejvíc mě bavilo čtení Brucova vyprávění, jeho myšlenkové pochody, které kontrastovaly s tím, co opravdu dělá a říká. Také se mi líbil jeho vztah s bratrem, mnozí z vás totiž víte, že mám v oblibě dvojčata.

Nahlédnutí do rodinných vztahů jak jeho, tak Nataši, bylo příjemným uzemněním a vneslo do příběhu trochu reálnosti.

Vadilo mi, že jsem měla pocit, jako by knížku napsala náctiletá dívka, nejstarší tak do patnácti let. Tolik situací a chování postav bylo naprosto nereálné a nelogické. Ok, jo, proč by Bruce neudělal to, co udělal, ale v takové chvíli?! Nemůžu vám říct, o co jde, byl by to spoiler. Ale bože, člověk nemůže z minuty na minutu obrátit, ukázat své pravé já… Ne, to prostě nejde vysvětlit bez spoileru. Nataša měla také zvláštní jednání, přehnané.

Mladé holky, nesmíte si hlavně myslet, že tyto věci jsou v realitě úplně běžné 😀 I když jo, bylo by to určitě hezké 😀

Co se týče stylu psaní, kniha je napsaná v ich-formě, tedy z pohledu postav. Střídá se tu vyprávění Nataši a Bruce. Jazyk je normální bez kudrlinek, bez metafor a nějakých povznášejících slov a vět.

Celkově vzato, Jeho banán je vhodný na relaxaci, a teď, když je léto, určitě se hodí k válení se u vody nebo na zahradě. Ne vždy člověk musí číst těžké a složité příběhy. Proč si někdy neužít jednoduchosti 🙂

Hodnocení: 3⭐/5⭐

(c) blumensprache.hikaru.cz / IG: @terischmetti / databazeknih.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *