Holubice a had – Shelby Mahurin (Knižní recenze)

Čtení Holubice a hada jsem neplánovala, jo, viděla jsem velký humbuk na Humbooku, všichni říkali, jak je knížka skvělá a že ji budeme milovat a musíme si ji předobjednat. Navíc je to Humbook Tip 2! Jenže mě přesvědčil až kamarád, byl tak nadšený, že oblbnul ještě další dvě kamarádky. A udělal dobře!

Název: Holubice a had
Série: Holubice a had 1.
Autor: Shelby Mahurin
Žánr: Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno: 2020, CooBoo
Orig. název: Serpent & Dove, 2019
Počet stran: 464
Překlad: Petra Miketová

Anotace:

„Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. První ze dvou dílů čarodějnické fantasy.

Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.“

Příběhem nás provází dva hlavní hrdinové, čarodějnice Lou a lovec (chasseur) čarodějnic Reid. Lou, štíhlá, hnědovlasá mladá žena, je velmi divoká a nezkrotná. Má velmi prořízlou pusu, sprostými slovy nešetří a její sarkasmus je fakt něco. Ta holka mi přirostla k srdci a mít ji jako kamarádku by mi vůbec nevadilo. Reid je v podstatě Louin opak, velmi slušně a tvrdě vychovaný, sprostě nemluví, má své zásady. Ale přeci jen něco mají společné, dobré srdce a možná něco jiného…? Jo a je to velký fešák, velmi vysoký a svalnatý zrzek.

Jak se můžete dočíst v anotaci, Reid byl od malička veden k tomu chytat a upalovat čarodějnice. Nikdo mu to v podstatě nemůže mít za zlé. Je fajn vidět pohledy z obou stran. Každá z nich, ať chasseuři nebo čarodějnice mají své důvody, proč se chovají tak, jak se chovají.

Knížka holubice a had, které říkám Holubička, pro mě nebyla jen tak obyčejná young adult fantasy. Nebylo to jen tak nějaké čarování a kouzlení. Máme zde dva druhy magie. Jedna se bere ze země, z těla čarodějnic, pomáhají si různými vzorci. A druhá se utváří pomocí krve a různých přísad, například bylinek. Doufám, že jsem to napsala správně, kdyžtak prosím o shovívavost 😀 Mně osobně víc bavila magie s krví. Přišla mi něčím zajímavější.

Ocitáme na různých místech, která jsou útulná, cítíte se opravdu příjemně, ale pak přichází situace, z kterých vás může mrazit. Rozhodně si nemyslete, že se setkáte jen tak s ledajakými čarodějnicemi. Z některých jde opravdu strach a nechtěli byste je potkat ani na kilometry daleko.

Atmosféra se mění jako aprílové počasí, stejně tak vaše pocity a nálady. Jednou se můžete potrhat smíchy, opravdu, už dlouho jsem se u knížky nesmála, ale to, co předvádí Lou a jak ji v hlavě vidí Reid a má k ní připomínky, to stojí za to. Tohle si fakt užijete! 😀

Vedlejší postavy je určitě škoda nezmínit. Nejlepší kamarádka Lou, Coco, je super holka. Stejně tak mladičký kolega Reida. Arcibiskup. Princ. Všichni tihle vás pobaví.

Nudit se rozhodně nebudete.

Kniha je psaná v er-formě, střídá se zde pohled Lou a Reida. Autorka píše moc hezky, bohatě, poutavě, vtipně a možná i nepředvídatelně. Já sice něco odtušila dopředu, ale ne hned. A závěr knihy vás překvapí. Extra romantické slaďárny se neobávejte, ano, jedná se o milostný příběh, ale není to ta z knih, která by řešila pouze jen vztah.

Jediná věc, co mě zklamala a může to být čistě můj subjektivní pohled na věc, je trochu uspěchaný konec.

Holubici a hada doporučuji všema deseti, koupí knížky nebudete litovat. Můžeme se těšit i na druhý díl. Říká se, že by měly být díly tři, ale nejspíš to není jisté. Dvojka ale každopádně ano.

Jo a počítejte s tím, že budete mít chuť na skořicové šneky! 😀

Hodnocení: 5⭐/5⭐

A ještě přidávám oblíbené fan arty k Holubičce 🙂

Source: IG @adamar.art
Source: IG @humbook / @dory_cizko

(c) blumensprache.hikaru.cz / databazeknih.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *