Flavius Caelius

Flavius Caelius


Povídka: Insania

Datum narození: Už nevíme, musíme pročíst povídku od začátku. 😀 Ale můžete nám poradit. 🙂

Přezdívka: Říká si obyčejně Flavy. Ani neví proč, nejspíš mu to přijde normální, když se jmenuje Flavius. Označení blonďáček, modročko a různé zdrobněliny nesnáší, protože si připadá trapně, ale nedokáže si přiznat, že mu to občas imponuje. Od Tibyho se mu líbí všechno.

Patron: Ježíš Kristus, spasitel člověka. Flavius mu nikdy nepřestane sloužit, protože jeho víra je silná.

Sourozenec: Herius, mladší bratr. Flavius se o něj často stará, když jsou rodiče ve své práci. Vaří pro něj.

Barva vlasů: Světlá blond. Sem tam se mu kudrnatí.

Barva očí: Pomněnkově modré. Jasné jako letní obloha.

Co nemá rád: Tiberia. Zpočátku. Nenáviděl neznabohy. Občas nemusí maso. Vadí mu písek pod nehty a křik matky. Nesnáší hádky.

Co má rád: Nejraději má klid, samotné chvilky, kdy může přemýšlet o své víře a o tom, co všechno dobrého musí udělat, aby se zalíbil Bohu. Jediný člověk, kterému se dokáže otevřít, je Tiberius. Sdílejí spolu svoji lásku a rádi se milují v přírodě.

Oblíbený pokrm: Jako Křesťan by neměl nad ničím ohrnovat nos, ale nesnáší všechno, co smrdí. Ze zabité slepice se mu zvedá žaludek. Vyloženě blíbené jídlo nemá.

Nechutná mu: Hodně věcí, ale sníst je prostě musí, i kdyby nechtěl.


Flavius vyrůstal v úplně rodině. S matkou,otcem a svým malým bratrem. Otec pracoval jako rybář a matka prodávala na trzích svou keramiku. Patřili mezi bohatší obyvatele vesnice. Matky výdělky stačily na obstarání rodiny a pár mincí k ušetření. Spousta lidí z okolních vesnic se sjžížděla na jejich trh a objednávala si u ní nádobí.
I přes dobré jméno rodiny však Flavy nebyl namyšlený, ani povýšený. Všichni jej považovali za vzor ctností a přátelé mu předpovídali velikou budoucnost. On sám ale snil jen o lásce a nikdy nechtěl být silný a mocný. Jeho život se naplnil ve chvíli, kdy poznal Tibyho.

***

Schildie: Flavius je v podstatě moje dílo, rostlinka, kterou jsem si s láskou vypěstovala a mazlila se s ní. Nejvíc jsem si ho užila, když byl rozmrzelý, nevrlý a z neviňátka se proměnil v pěkné zlobidlo. Člověk by řekl, že to byl andílek, ale když se v něm zbláznili všichni čerti, nemohla jsem ho v jeho rozmařilostech skoro zastavit.


Schmetti: Flavyho mám ráda, i když mi je bližší Tiberius. Flavyho obdivuji za to, jak je silný ve svém věku a umí si stát za vlastním názorem, pomáhá druhým a i přesto, že je silně věřící, se dokázal zamilovat do nekřesťana a svou lásku jt němu hájit zuby nehty.

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *