Frederik a Nicolas – Domov a hříšná párty 2/2

Druhá část povídky na téma týdne, které bylo minulý týden 😀 Anketu na výběr slov do příští povídky nechávám stále otevřenou.
Přeju hezké čtení 🙂
autor: Schmetti
Párty v tomhle stylu nečekal, měla být hříšná, to ano, ale že by hříšnost vyzařovala z každého tónu hudby? Jel se retro styl v moderním oparu. Fredy postával u gramofonu a prstem se ho zlehounka dotýkal. Půvabná věcička. I když vytvářela zvuky nové hudby, jemné škrábání a chrastění mělo své kozelno. Tohle si musí pořídit domů. Bude sedět u gramce, obdivovat vinylové desky a využívat se ve způsobu, jakým tento vynález funguje.

Udivoval se nad tím, co Berno zvolil za muziku. RnB v mixu s jazzem, soulem… Podivná a šťavnatá kombinace. Měl chuť si vzít sluchátka a zaposllouchat se do těchto smyslných tónů. Místnost, ve které se nacházel, by ihned vyměnil za ložnici doma, kde by se za doprovodu této omamné melodie pomiloval s Nicolasem. Zasmál se, opravdu to byla nestydatá párty, i když se nic kolem nedělo, jen se pilo a pohupovalo do rytmu.
Sledoval Nicolase, byl ponořen do rozhovoru s Bernem a vypadal uvolněně. Berno se uměl věnovat hostům a Nicolase měl obzvlášť v oblibě. Přímo si notovali a něčemu se smáli. Frederik ucítil letmý dotek na ramenu.
„Ahoj Fredy,“ Sebastian. Jeho dřívější věznitel. Frederik děkoval sám sobě, že se přes všechno dokázal přenést už dávno. Kdyby ne, nebyl by tady. Protože být u Berna doma znamenalo, že zde bude i Sebastian. Nerozlučná dvojka. A kdyby se tato záležitost nevyřešila dávno i s Nicolasem, tak by tuto párty taky nenavštívil. Nicolas by mu nikdy nedovolil se znovu ocitnout v blízkosti Sebastiana.
Frederik se pousmál.
„Ahoj,“ odolával couvnout. Přece jen v něm trocha nedůvěřivosti zůstala. „Je to tu moc fajn, hlavně ta muzika.“
„Tu vybíral Berno,“ Sebastián se usmál a ukázal na gauč. „Sednem si?“
Fredy nervózně přikývl a střetl se pohledem s Nicolasem.
„Kolik lidí je pozvaných?“
„Jen pár, něco kolem dvaceti, několik jich ani nepřijde,“ Sebastian kývl na Nicolase, Proč?
„Co na sebe koukáte?“ Fredy se nehodlal užírat nejistotou a rovnou šel na věc. Sebastian pozvedl obočí.
„S kým?“
„S Nicolasem.“
„Nic, jen… má přijít i Fabian s Thomasem.“
Frederik ztuhl a pevně stiskl skleničku. Odkašlal si a odfoukl vlasy z čela.
„To je super,“ zadrhl se mu hlas.
Sebastian nic neřekl, místo toho se díval, jak si Nico s Bernem něco šeptají a svítí jim oči čímsi nestydatým.
„Ty to víš o té hádce, viď?“
„Jaké? S Nicolasem?“
„Nee!“ Fredy se napil a naklonil se dopředu, aby se opřel lokty o kolena.
„Tak?“
„Já a Fabian.“
„Vy dva? A co jste si provedli?“
„No… nechtěl se se mnou vidět, protože si chtěl užívat společný čas s Thomasem,“ zabrblal a protočil oči. „Aby se neposral.“
„Tak mu to řekni. Za pár minut by měl přijít.“
„A vidíš to? Sem má čas jít a za mnou ne. To je pěkně hnusné. Víš, jak mě to bolí?“
„Nevím, ale dokážu to pochopit. Taky by mi bylo líto, kdyby ses se mnou nechtěl bavit.“
Frederik se mu podíval do očí a sklopil pohled.
„Mám tě rád, vždyť to víš,“ řekl tiše a letmo se na Seba usmál. Sebastian to slyšel rád a toto ujištění jej zahřálo u srdce. Pohladil Frederikovu ruku jako poděkování.
„Hlavně si to s Fabym vysvětlete a usmiřte se.“
„Jestli bude chtít. Už jsem mu psal, ale neozval se.“
Do místnosti se nahrnula další skupinka zasněžených lidí, kteří byli rádi, že jsou v teple. Frederik mezi nimi ponal Fabiana a Thomase. Sundavali si čepice a šály, kabáty a bundy odkládaly tam, kam jim Berno ukázal. Frederik se opřel a přitiskl si skleničku k hrudi. Byl tak nervózní. Všude kolem sebe měl tolik lidí, kteří pro něj znamenali víc než hodně. Na sekundu si znovu připadal jako… Ne, už na tohle nesmí myslet. Zhluboka se nadechl a otočil se za sebe přes opěrku gauče. Fabian byl zrovna čelem k němu, chvíli se na něj dlouze díval, načež se otočil k Thomasovi a něco mu říkal. Thomas cosi odpověděl a šel nalít pití. Vlastně ne, Berno to udělal za ně. Podal jim skleničky s alkoholem a oni se dali do řeči s někým z těch, s kterými přišli.
Jak milé. No, ale… kdo je v právu se nebavit? On nebo Fabi?
Nicolas si přisedl k Fredymu na gauč a vzal ho kolem ramen.
„No tak, jdi za ním. Neboj se,“ popohnal jej.
„Jdu si pro pití,“ vstal a s povzdechem odešel k baru. Nechce se opít, to ne, na to je dost starý, už nedělá blbosti jako kdysi. I když, o tom by mohl polemizovat.
„Aaah, Fredy, nějak ti chutná whiska,“ Berno se mu objevil za zády a chytl ho za rameno. Jeho hlas byl vzrušující pro mnoho lidí.
„Jo,“ pousmál se. „Občas mám rád ostřejší. Ale dal bych si do toho colu.“
Berno polkl nápoj a rozhodil rukama. „Hned ti ji donesu. Žádný problém, princátko.“
„Ahoj Fredy,“ Thomas. Mile zamával‘ „Ahoj,“ Frederik hned pozdravil zpátky, s úsměvem. Srdce mu poskočilo radostí. Pak vrátil pozornost zpět k Bernovi, když ho Fabian ignoroval a šel si sednout.
„Berno, omluv mě. Jen si musím něco zařídit,“ nedal Bernovi možnost něco říct a rychle se vrhnul k Fabianovi. Zadržel ho chycením za paži. Fabian se teatrálně otočil k němu a druhou volnou ruku založil v bok.
„Čau,“ řekl stroze. „Zrovna jsem ti chtěl napsat SMSku, ať si mě odblokuješ a můžeme si o tom promluvit.“
„Není lepší mezi čtyřma očima?“
Fabian se rozhlédl kolem. „Když myslíš, že jsme tu sami…“ pokrčil rameny.
„Psal jsem ti zprávu na instagram z jiného účtu. Četl jsi to?“
„No o tom chci mluvit, jestli si myslíš, že jako omluvu příjmu něco v tom smyslu, že tě znám, jaký jsi temperamentní, že za to může tvoje španělská krev, tak to není omluva. Je to nedůstojné nás obou. Docela jsi mě zklamal. A beztak si myslím, že tě k té omluvě, jak říkáš, přiměl Thomas. Protože mám pocit, že si to nechceš rozházet u něj a na mě ti až tak nezáleží.“
„Tak to si myslíš pěkně blbě, zlato!“ Frederik stiskl jeho ruku silně, jak jen mohl, ale aby to nebolelo. Neřešil, jestli se na ně někdo dívá, odtáhl Fabiana do koupelny a zavřel za nimi.
„Tak hele, nemysli si věci, co nejsou pravda. Thomas mi nepsal vůbec nic a celé to byla moje iniciativa,“ zapíchl mu prst do hrudi, Fabian se zády zapřel o studené tmavě modré kachličky s mramorovým vzorem. „Psal jsem ti sám od sebe a to proto, že jsem chtěl a že mi to bylo líto!“
„Proč jsi reagoval tak infantilně?! Já ti v klidu napsal, že chci být s Thomasem sám a ty jsi hned vyjel a zablokoval sis mě úplně všude, kde jsi mohl!“
„Jo, dobře, přiznávám a uznávám to, bylo to dětinské a trapné, ale mrzelo mě to.“
„Co tě mrzelo? Kdyby ses hned neurazil, mohl b
ych ti celou situaci vysvětlit. Chtěl jsem ti napsat, co s Thomasem řešíme, že se do nás pořád někdo naváží jako třeba jeho rodina a kamarádi mě nemůžou vystát, že nás sledují, otravují, cpou se do všeho. Chápeš?!“
„To jsem nevěděl,“ Frederik ztišil hlas. „Já… Víš, musím ti říct svoje pocity, abys mě pochopil. Dlouho jsme se neviděli, stýskalo se mi, pak jsem uviděl tu fotku, měl jsem velkou radost, že jste zpátky v Zermattu a tak jsem jednoduše nadšeně napsal, že se chci s vámi sejít. A jak jsi mi odepsal tamto, cítil jsem se odmítnutý a bolelo to. Od tebe! Jsi můj nejlepší kamarád, sakra! A jestli máte problémy, tak jsi mi to měl taky říct! Vždycky jsme si říkali všechno!“ Už zase zvyšoval hlas, ale snažil se uklidnit.
„Nechtěl jsem to vykládat nikomu, s Thomasem jsem se viděl po dlouhé době a předtím jsem dělal složitý projekt do školy a neměl jsem náladu vůbec na nikoho.“
„Ani na mě?“ Frederik posmutněle našpulil rty.
„Fredy…“ povzdychl si Fabian.
„Přijmeš mou trapnou omluvu?“
„Ale jo, Fredy,“ Fabian svěsil ramena, objal Frederika a poplácal ho po zádech. „Nebudeme z toho dělat aféru.“
Frederik si oddychl a přitulil se ke kamarádovi.
„Jsem rád. Fakt mě to štvalo. Pořád jsem na to myslel.“ Odtáhl se a jemně se pousmál.
„Však já jsem taky rád…“
Frederik znovu pocítil potřebu obejmout ho a tak to udělal.
„Mám tě rád. Musíme si připít na naše usmíření.“
„To ano,“ Fabian se zasmál a společně vyšli zpět do víru pomalu se rozjíždějící párty.

2 názory na “Frederik a Nicolas – Domov a hříšná párty 2/2”

  1. the_omatipoko

    je to pěkný ale víš co se mi nelíbí ,to osloveni : aka Fredy a tak nevím proč ale hrozně mě to irituje jinak je to krásný a moc mě to bavilo i tak. Stejně to bylo krátký :-P

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *