Freestyle Leben 28.

autor: Schmetti & Schildie
Valerie cítila stále větší a větší frustraci z toho, že se jí nepodařily věci, které si předsevzala. Nedokázala se smířit s tím, že osud nemá ve vlastních rukou a že vůli nejvyšší Vrchnosti neobalamutí. Přitom si myslela, že jednala správně, když usilovala o to, aby se do Peppeho zamilovala a on do ní. Rodiče jednoho dítě se přeci musí milovat a jejich povinností je vychovávat potomka, nebo ne? Dokonce i při návštěvě známého kněze v Pirně řekla, že Peppeho miluje, protože to tak prostě musí být z čistě morálního hlediska. Valerie sama sebe samozřejmě nepovažovala za kdovíjak mravně bezúhonného člověka, spíš naopak, avšak toto pravidlo, že jedině dva lidé na světě k sobě doopravdy – tak nějak osudově – patří, obzvláště v případě, když jsou rodiči, bylo pro ni posvátné. Jenže předešlou noc došlo k onomu incidentu v tanečním studiu, kde Valerii a Peppeho vyrušil Richard. Peppe vystřelil, jak motorová myš, aniž by v něm tato scéna vyvolala nějaké emoce, prostě chladně odešel. Pusu na rozloučenou jí sice dal, i přesto z toho nezískala dojem, že by z něj čišela nějaká nehynoucí láska. „Proč alespoň nedal Rickymu najevo, že o mě stojí?“ kladla si otázku. „Možná asi proto, že o mě nestojí.“ sama si odpověděla. Někdo nebo něco tam nahoře asi chce, aby své radosti a strasti sdílela s někým jiným. Ale s kým?

„O čem přemýšlíš?“ ptal se Richard. Zrovna řídil svůj vůz a mířil směrem na Prahu. Jeli spolu na domluvené představení s názvem „Závoje princezny Salome“. Bylo původně v plánu, že Valerii do České republiky poveze Peppe, ten plán však nevyšel, protože Ricky si ze samé lásky k Valerii udělal řidičák. Miloval ji! Vykonal by pro ni úplně všechno na světě!
„O ničem. Pospávám. Celou noc jsem nezamhouřila oči, tak mě laskavě nechej na pokoji. Soustřeď se na jízdu!“ odsekla.“Nemáš myslet na idioty a debily v jedné osobě,“ ušklíbl se a podíval se po ní, avšak hned vrátil pozornost k silnici. „Já spal taky na hovno,“ zatočil doprava. „Venku se mrouskaly kočky a měl jsem chuť po nich hodit kamenem. Nesnáším kočky. Fakt!“
„Doktorka mi řekla, že se nemám rozrušovat, když jsem těhotná, tak na mě neřvi.“ zadržovala pláč. Už od malička brečela kvůli kravinám. Asi by se měla léčit z hysterie. „Omlouvám se, já jsem na tebe vyjela první,“ snažila se ho nějak uchlácholit, když viděla, že se nadechl a otevřel pusu, aby ji uzemnil. Zabralo to na něj.
„To je dobrý. Jen relaxuj. Hlavní hvězda budeš přeci ty. Já budu jen sedět na tom hrozném trůně a obdivovat tě, jak jsi krásná. Ovšem nečekej, že kvůli tvojí sexy prdýlce někomu useknu hlavu. Jsem jen blbý Ricky, ne žádný Herodes,“ jeho slova vyzněla dost trapně v takové situaci.
„Hlavně se chovej slušně. Jedeš na faru, ne na diskotéku.“
„No jo, to říká ta pravá!“ procedil mezi zuby a raději už přestal mluvit.
„Tady je benzínka. Mohli bychom se tu zastavit?“
„Proč bych stavěl? Natankováno máme přeci dost.“
„Prostě zastav. Zaparkuj u záchodků. Chci se jít vyčůrat, opláchnout a protáhnout se. A hlavně… potřebuji si s tebou něco vyříkat.“
„Chtěla si snad spát, ne?“
„Už se mi nechce.“
Ricky poslechl a zaparkoval za benzínovou pumpou vedle velikého kamionu. Na lavičkách kolem seděli lidé, jedli nanuky, kornouty a bagety. Ricky dostal chuť na párek v rohlíku. Vylezl z auta a protáhl se, až mu vykoukl pupík.
„Hele, vlastně těhotné ženy potřebují často na záchod, co? To už chápu. Neboj, nebudu protivný. Kdybych byl v tom, taky budu pořád chcát,“ zasmál se.Valerie ignorovala jeho hloupé průpovídky a šla se vyčůrat a trochu umýt.

Ricky protáčel oči, že je na záchodě tak dlouho. Vrátila se po dvaceti minutách.
„Nezlob se. Byla neskutečně podělaná záchodová mísa a pomočený prkýnko. Na takový hnus bych si v životě nesedla! Pracují tu děsný lemry, že nedokážou umýt ani pitomý záchod. Musela jsem to otřít vlhkáčema a pak jsem se teprve mohla vyčůrat.“
Rickymu připadalo, že Val mluví jako nádražní hajzlbába. To neznělo moc romanticky. Přitom ještě před pár sekundami doufal, že tato chvilka bude plná něhy a rozkoše. Místo toho slyšel nadávání o sračkách.
„Řekni Ricky, doopravdy mě miluješ nebo tě jen baví se mnou šoustat? Nevyznám se v tobě. Pořád mi říkáš takové stupidity, že jsem sexy prdýlka, že mě obdivuješ, jak jsem krásná a takový voloviny. Dokážeš mi ale do očí povědět ´MILUJI TĚ´?““Já si jen koupím párek v rohlíku a řeknu ti,“ a jen tak si odešel ke stánku, kde toto oblíbené rychlo jídlo prodávali. Valerie nevěřila svým očím. On je opravdu magor!
Ricky se po chvilce vrátil spokojený a posadil se na lavičku, jako ostatní lidé. Ta jejich byla volná a nikdo okolo neprudil.
„Že melu blbosti neznamená, že tě nemiluju. Jsem chlap a někteří chlapi neumí vyjádřit své city. Stydím se a nejsem v tom dobrý. Jo, miluju tě. Několik let. Ale láska se nedá vynutit, nedávám si už žádné naděje. Asi bys mě možná překousla, protože bych byl určitě dobrý táta. Ale já nebudu s někým, kdo můj cit neopětuje. A moje vtípky mi pomáhají odlehčit to, co cítím.“
Valerie sklopila oči. Tohle je úplně první okamžik, kdy se před svým přítelem skutečně styděla. Propadala se hanbou do země. Právě se totiž přiznal k tomu, že miluje nejen ji, ale miluje i její dítě, které zplodil úplně jiný muž. A navíc proč mu pořád něco vyčítá? Peppe je stokrát horší ve všem, v chování, v mluvení i v inteligenci! A lásku ji nikdy nevyznal a o dítě se zajímá jen povrchně, protože musí. Zatímco Richard je tak naivně hodný, že by byl schopen obětovat svůj život pro ženu, která ho jen trápí.

„Richarde, musíš mi dát víc času. Víš, člověk, který pro mne vždy znamenal nejvíc, byla Daniela. Jenže jí už dávno nezajímám. Abych se jí pomstila, vyspala jsem se naschvál s největším idiotem pod sluncem a dostala jsem se akorát do průseru. Daniele jsou moje problémy ukradený a Peppe mě považuje za štětku, takže se cítím děsně opuštěná… A teď, po tom, cos mi řekl, mám špatné svědomí, že si tě tak málo vážím. Chtěla bych to změnit. Jen mi dej víc času. A taky si myslím, že… že si zasloužíš lepší ženu, než jsem já.“

Povzdychl si.
„O tomhle nezačínej. Tyhle řeči o tom, jak si někdo někoho nezaslouží, nesnáším. Já ti čas dávám, ačkoliv jsem k tomu skeptický,“ kousl si, ale v tuhle chvíli mu rohlík připadal jako guma a párek jako bláto. „Navíc. Tys Dany jako fakt milovala? A neboj se, jí nejsi ukradená. Zajímáš ji. Jen teď taky řeší nějaké věci a zažívá poprvé pravou nespoutanost. Ty jsi byla vždycky… divoká. A víš, že ona ne. Až se vyřádí, bude se nám všem zase věnovat.“
Val položila Rickymu hlavu na rameno a stiskla mu ruku. Slunce jim ozařovalo tváře. „Nejspíš jsem se na Danielu moc upnula. Přistupovala ke mně vždy bez předsudků a brala mě takovou, jaká jsem. Dokázala utěšit moji duši, pohladit moje tělo a mohla jsem ji říct ty nejtajnější myšlenky. Ostatní lidi mě nemají rádi. Spolužáci si myslí, že jsem protivná kráva, moje matka mě jen uráží a svého současného manžela považuje za pána boha a vlastní otec na mě sere. Řekni, Ricky, co je na mě tak špatného? Jsi můj anděl a já jsem tak blbá, že jsem na to přišla tak pozdě,“ ufňukaně pípala jako kuře. Takové výlevy sebelítosti měla často.

Ricky to připisoval k těhotenství. Dřív takhle nefňukala, ne?
„Nic na tobě není špatného. Nebo jo, je. Ale to na každém. Jen každý ukazuje něco jiného. Všechno sis to sama posrala. Ale nikdo není bez chyb, chybami se člověk učí. Holt pokud se Pepan nechytne, nebudeš první ani poslední matka bez otce svého dítěte. Ale budeš mít kolem sebe kamarády. A mě buď jako kámoše, nebo chlapa. Záleží na tobě. Rozhodl jsem se, že už nebudu nad ničím přemýšlet a nechám život plynout a nebudu se rozčilovat nad něčím, co nemůžu změnit. A pojď do auta, měla bys trochu spát,“ mezi tím vším povídáním jedl. Když měl prázdné ruce, pohladil Valerii po tváři a mezi prsty prosel její černé vlasy. „Docela se těším na faráře a jeptindy. Doufám, že nám nabídnou boží tělo, chleba a krev Ježíše. Trochu pátera opijeme a může sedět na trůně místo mě,“ začal se hlasitě smát. „Mám představu o jeho osobě. Daniela mi vyprávěla o jedné knížce, kde měl důležitou roli strašně v pohodě farář.“
Valerie zakroutila hlavou nad tím, kde Richard vzal taková moudra. Ale zvednul jí náladu.
„No jo, asi půjdu ke zpovědi. Do kostela jsem přestala chodit v patnácti letech, to bylo období těžké puberty. Od té doby se ze mě stal pošahaný magor. Docela se těším, až to ze sebe všechno vyklopím,“ stydlivě se chechtala. Pak sáhla do kapsy. „A s sebou jsem si vzala růženec, který jsem zdědila po své prababičce Adolfíně. Ráno jsem dokonce stihla odříkat padesátkrát Zdrávas Maria.“
„Já tomu stejně nerozumím. A dělej, lez do auta, ty Panno Marie.“
Doprovodil svoji lásku do auta a u toho si vzpomněl, že o panenství ji před pár lety připravil on sám. Měl by si tedy vážit sám sebe, že dostal tak skvělou příležitost. I kdyby Valerie nechtěla, na své poprvé si bude pamatovat. Člověk nikdy nezapomene, kdo byl první.
Zavrtěl trochu hlavou a radši přestal přemýšlet.

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *