Freestyle Leben 26.

autor: Schmetti & Schildie
Oba tento Peppeho polibkový zkrat tak překvapil, že ho ani nezaregistrovali. Neviděli v něm něco šokujícího. Znělo to absurdně a nedávalo to smysl, jenže když vás začne líbat člověk, s kterým čekáte dítě a s kterým se nemůžete vystát, co byste měl jako dělat? Zapomenete na všechno a necháváte své tělo, aby si dopřálo trochu mazlení. K čemu přemýšlet. City jsou od toho, aby se nemyslelo.
Tiše vrzly dveře a do velké místnosti vešel Richard. Nejprve si dvojice nevšiml a odkládal si věci na lavici, pak se ale rozhlédl a spatřil svou kamarádku, do níž byl léta zamilovaný, jak sedí v klíně tomu idiotovi. Stáhlo se mu srdce a hrdlo, ucítil nesnesitelný pocit tíhy kolem žaludku a smutek. Co má dělat? Roztřásly se mu ruce a promluvil: „Nechci rušit, jen… už nejste sami. Ahoj.“

Valerie se znechuceně obrátila. Neuvědomila si, že nevrlý pohled by mohl někomu ublížit. Ublížená se cítila ona, protože ji někdo nezvaný vyrušil z jejího lehkého vytržení mysli. Příjemné opojení opadlo a znovu na ni padla tíha, že je otrokyní dvou mužů.
„Co tady děláš, Ricky? Řekla jsem, že do Prahy jedu dělat břišní tanec. Na to tanečního partnera nepotřebuju.““Blázníš?“ zarazil se. „Chtěla jsi, abych hrál nějakýho toho krále na trůně nebo co… ani nevím, kdo to byl… Domluvili jsme se, že si to natrénujeme přece, hm?““Teď v noci? Je půlnoc!““Vždycky cvičíme v noci. Ty to tak chceš. Máme u toho soukromí.“
Pepa si nervózně otřel ústa a podrbal se v hlavě.
„No. Vážně?““Jo, vážně.“ Řekl Richard a zpříma, tvrdě se podíval na Pepu. „Jinak bych sem nešel, abych si sám pro sebe tancoval. Vždycky tancuju ve dvou. A ty to, Val, víš. Ale dobře, máš náhradníka, jistě se na arabskou postavu hodí víc než já,“ odfrkl si a sbíral bundu z lavice. Ricky byl snědý mladík, ne vyblitý jako Peppe.
Valina vstala z Peppeho a mrštně jako víla přiskočila k Rickymu a chytla ho za ruku.
„Počkej, omlouvám se! Jsem blbka. Zapomněla jsem. Nebo vlastně nezapomněla. Pozvala jsem Pepu schválně. Odveze mě a tebe do Prahy. Ty ani já řídit nemůžeme a s klukama s nástroji v dodávce jezdit nechci. Bojím se s nimi…““Máš úplně vymleto, holčičko? Já si myslím, že jsi zapomněla na víc věcí. Jako pako jsem si kvůli tobě dělal řidičák a už před měsícem jsem si za prachy mýho fotra koupil svoje první auto, abychom spolu mohli jezdit na akce a na soutěže. Klidně se koukni z okna. Stojí vedle té hnusné popelnice.“
Tou „hnusnou popelnicí“ myslel Peppeho trabanta, ale nevěděl, že je jeho, takže tím na Pepu nijak neútočil.
Josepha bolel zub hodně, a proto neměl náladu se hádat nebo prát. Jen se pořád jako opičák drbal v mastné hřívě.
„Aha, tak vidím, že mě asi nepotřebujete. Já se teda raději sbalím a odjedu s tou hnusnou popelnicí dole na pohotovost s tím mým zubem,“ řekl s nadhledem, ale v srdci měl smutek. Všichni se octli v trapné situaci.“Počkej,“ Val se otočila, ale Pepa zavrtěl hlavou. Položil ruku na její rameno.“Až budeš mít čas, přijdu a něco probereme, cos chtěla, já už sám nevím z toho pejebaného zubu,“ mávl rukou. Ricky na něj házel nevraživé a vražedné pohledy. Kdyby mohl, zafuňí a zavrčí. Robert by to určitě udělal. To ho nenapadlo, jen vypraveče ano.“No jo, tak jdi už. Vypadáš hrozně,“ odfoukla. Chtěla, aby vypadl. Byla blbá, že ho zvala.“Tak čau!“ Peppe jí dal bezmyšlenkovitě pusu na tvář a vyletěl jako rachejtle. Lepší přijít o jeden zub u doktora, než o všechny zuby pěstí od nějakého bouchače, který vypadal, že má svaly ze železa.
Jakmile Pepa zmizel, Richard nad Valerií zavrtěl hlavou a odfrkl si.
„Jak se s ním můžeš bavit. A hlavně líbat!!!“ chytíl se za hlavu. „Nechci se o tom bavit. Je to kretén, co tě jen zbouchnul a pak tě odkop. A nesnaž se ho bránit, mám svůj názor a nezměním ho jen tak, to by musely začít kvést kameny,“ jo, tohle říkali v Titanicu.“A to mám z tebe dělat idiota? Nakecat ti, že to dítě je tvoje?“ řekla odměřeně. „Možná jsem štětka, ale nejsem lhářka. Právě proto, že si tě vážím, chci s tebou jednat fér. Smiř se s tím, že jsme přátelé a taneční partneři a nic víc… A nebudeme se o tom bavit. Pojď radši zkoušet naše představení.“
Sebrala svůj zlatý šátek a přehodila si ho zpět přes hlavu.
„Utáhni mi ty šátky vzadu, ty, co mám kolem boků,“ otočila se zády. „Povolily se mi, když jsem Pepovi ledovala bradu.““Neměl by ti to zavázat on? Nechci se tě dotýkat, abys ze mě neudělala ještě úchyla,“ mračil se, byl bez nálady. „A prosím tě, nemusíš mi stokrát říkat, že mě nechceš. Já to vím a slyšet to nemusím,“ ubližuješ mi tím, dodal ve své hlavě a utahovat Valerii šátky. Znovu si připadal jak v Titanicu. Když Rose její matka zavazovala šaty. Ale on byl mnohem jemnější.“Omlouvám se, jen mi ruply nervy. Všechno jsem si zavinila sama a ty za nic nemůžeš… A teď si oblíkni kostým. Já už jsem uvázaná dobře…“ odměřeně si odkašlala. Pak pustila orientální hudbu a krouživými pohyby si snažila uvolnit záda. Citovým vypětím ji totiž ztuhlo celé tělo, hlavně páteř.
Ricky chtěl prohodit něco v tom smyslu, ať se hýbe opatrně, když je těhotná, ale pak si to rozmyslel, protože by mu akorát vynadala, že to není jeho věc. Závoje Princezny Salome klidně mohlo být jejich poslední představení, takže si ho maximálně vychutná. Věděl, že stejně jako v ní ztratil i milenku, ztratí ji brzy i jako taneční partnerku. Nevěřil, že by v budoucnu našel takovou, která by se jí vyrovnala – a to nejen talentem, ale i vášní k tanci.
Jenže se s tím v duši pomalu smiřoval a stavěl si ochrannou zeď kolem svého srdce, kam už Valerii nepustí. Musí na ni zapomenout a být jen kamarádem. Žádná budoucnost vývoje přátelství k lásce není, neexistuje a on to už pochopil.
„Do kolikátého měsíce můžeš tančit?““Ani nevím. Latinu ani klasiku rozhodně nemůžu už teď. Je mi pořád blbě. Břišní tance jsou vhodný pro těhotný, vlastně se i doporučují. Prý se tím ženy v orientu připravují na porod. Četla jsem to na internetu. Ale co se týče profesionálního tance, vidím Závoje jako poslední představení. Pořád trénovat choreografie mě unavuje. Prostě dodělám poslední kšeft a končím. Budu se učit na maturitu. Na maturitní zkoušky, co jsou za týden, nic neumím, takže se budu celé léto učit na záříjový termín. Na tancování čas nebude a přes tu dobu mi naroste buben,“ dělala zase přednášku.
Ricky – stejně jako předtím i Josepf – poznal, že je lepší se Valerie na nic neptat. Pak všechny poučuje a dělá důležitou.
„Jasný, no,“ řekl a dali se do tance. Tu dobu mlčeli a oba se soustředili. Při práci byli profesionálové a věděli to o sobě. Obecenstvo i porota je vždy ocenila. Dokázali ze sebe dostat co nejvíc mohli, jen tak někdo neukázal emoce, jako oni.
Když dotančili, Ricky si sedl na zem a otřel si čelo.
„Hele a co kdybys ty zkoušky udělala hned? Můžeš to zkusit. Pomůžu ti. Jako kamarád. Ať máš volné prázdniny, pro prcka je lepší vydržet týden šprtání než dva měsíce, hm?“ Pousmál se a Valerie si všimla, jak nazval její dítě. Nikdo to ještě neudělal. Tohle bylo tak milé!
„Když myslíš! Ale vlastně máš pravdu. Dneska ráno jsem četla, že dítě se učí už v bříšku, protože zvuky zvenčí se vibracemi dostávají dovnitř. Když mě budeš nahlas zkoušet, určitě to prcek uslyší. Narodí se mi génius,“ hlasitě se zasmála. Pro sebe v duchu si domyslela, že alespoň dítě nebude tak hloupé jako jeho biologický tatínek. „Víš, co? Začneme se učit už v Praze. Až doděláme představení, zašijeme se na faře do nějaký jídelny a budeme se šprtat. Pánbíčkáři ať se baví spolu na zahradě.“
„Taky nechápu, že jsi vymyslela tenhle tanec pro svatý lidi, ještě taková akce, kde bude farář, mu vypadnou oči a odběhne si na hajzl,“ Ricky se hlasitě rozesmál.“Ale takhle to v Bibli doopravdy je. Já za to nemůžu. A znáš mě, že ze striptýzu dokážu udělat umění, takže lidi budou nadšený. A stejně si vezmu kalhotky a podprsenku v tělový barvě, takže úplně nahá nebudu…. Ale na dnešní zkoušku jsem si žádný spodní prádlo nevzala jestli tě to zajímá,“ koketní narážky říkala úplně samozřejmě, aniž by o tom uvažovala.“Hele a nezapomněla jsi, že to vím? Vždyť jsi teď přede mnou nahá,“ zaťukal si na čelo. „Vážně jsi nějak mimo, holka,“ natáhl se pro mobil a díval se, jestli mu někdo nepsal.
„Hele, nevíš něco o Dany? Dlouho nepsala.“ Musel zavést řeč jinam.“Ty jsi vůl,“ zakroutila hlavou. Natáhla si na sebe triko, v kterém Ricky přišel. „Nevím. Asi někam jela s tím blbečkem s motorkou. Fakt nechápu, co na Robertovi vidí. Navíc smrdí omastkem z Mekáče a motorovým olejem dohromady. Fuj!“
Ricky se ušklíbnul.
„To myslím, drahá, nechápe nikdo,“ postavil se a z batohu vyndal láhev s pitím. „Každý miluje někoho jiného. A nemusí se nám zrovna líbit.“ Významně se na ni podíval. Valerie vycítila, o kom mluví.
„Pojď, pojedeme,“ rozhodla.“Už?““Snad mě odvezeš domů, ne? Nebo chceš spát tady?“
Valerie byla teď za pokrytce. Měla přeci v úmyslu tu strávit noc s Josepfem. Koneckonců, to kvůli němu si nevzala spodní prádlo. Nahlas to nepřiznala, ale Rickymu bylo všechno jasné. Proč by sem ten mašťák taky chodil, že? Chtěla ho ojet. Jiný důvod nebyl.
„No ok, tak se obleč,“ stříkl si do pusy vodu a začal si balit věci. „Musíme brzy vstávat. Ať tam jsme včas a máme chvilku na to si odpočinout. Ne že to bude na poslední chvíli. Ty tvoje české zvyky mi vadí.““Taky ti furt něco vadí,“ vyplázla jazyk a drkla do něj ze srandy. I když do smíchu jí nebylo. „Už jsem hotová. A teď se těším na to tvoje auto, s kterým jsi přijel.“

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *